شهید اکبر حسنی

وی متولد سال 1338 و در تاریخ ۱۳61/5/7 در منطقه کوشک به شهادت رسید. شهید اکبر حسنی جاویدالاثر می باشد و آرامگاه یادبود شهید اکبر حسنی واقع در گلزار شهدای روستای بلیان می باشد.

یوسف شلمچه

وصیت نامه بسیجی شهید اکبر حسنی

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ

«مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُو اللهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَی نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَنْ یَنْتَظِرُ وَما بَدَّلُوا تَبْدیلاً» (سوره احزاب – آیه 23)

    درود برپیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمّد(ص)وسلام بر ائمه معصومین خصوصاً حضرت مهدی (عج) ورحمت خدا بر نایب بر حقّش امام خمینی وپیروان راستین او.

«ملّتی که شهادت را سعادت میداند پیروز است»

(امام خمینی)

    آری برادران عزیز، پدر گرامی ومادر ارجمندم: اکنون دراین مقطع خاص زمانی مصلحت اسلام ایجاب می نمایدکه راهی جبهه ­های نبرد حق علیه باطل شویم و با سپاه شیطان و لشکر کفر صدامی ، به نبرد برخیزیم تادین خودرا نسبت به اسلام ادا نمائیم. شما میدانید که برای حفظ اسلام تاکنون خون های بسیاری ریخته شده است و اگر ما از پا بنشینیم و بی تفاوت بمانیم نسبت به خون تمامی شهدا از هابیل تاحسین (ع) وازحسین تا شهدای انقلاب اسلامی ایران خیانت ورزیده ایم. ولی این برای ما ننگ است که صدای هل من ناصرا ینصرنی حسین (ع) رابشنویم ولبیک نگوییم. نه، ما نیز به تبعیّت از سیدالشهدافریادمی زنیم «ان کان دین محمّدالم یستقم الابقتلی، فیا سیوف خذینی».

    آری؛ زمان حرکت در دریای خونین و موّاج و خروشان انقلاب اسلامی است و نتیجه این حرکت چیزی نیست الا شهادت، پیروزی وسعادت جاودانی.

     پدرعزیزم، مادرگرامیم: ازاینکه به عنوان فرزندی برای شماموجبات زحمت و سختی رافراهم نموده بودم تقاضای عفو و بخشودگی می نمایم و از شما می خواهم که مرا بواسطه آن همه ناراحتی که برایتان ایجاد نموده ام و آن همه مرارتی را که برایتان باعث بودم ،به حرمت پدری وعاطفه مادری، ببخشید. امیدوارم که خدمتکار اسلام باشد و به دعاگوئی مسلمین ورزمندگان مشغول و در صورت رسیدن اینجانب به فوز عظمای شهادت ازشما می خواهم که درمراسم تشییع جنازه من فقط امام رادعا گوئیدوبی نهایت دعا کنید وز بی تابی نکنید. همه شمارابه خدا می سپارم و از خدا می خواهم که اسلام ورزمندگان رابه پیروزی نهائی برساند.

    و پیامی به برادران و خواهرانم: ای عزیزان از شمادرخواست می نمایم که راه مرا دنبال نمائید و سلاح من که برحسب ظاهربه زمین افتاده بگیرید و امام را نصرت دهید که کربلای حسینی درانتظار شما هست و اگر جسد مرا نیافتید شبهای جمعه بر سر قبورشهدای دیگر برادرانم بروید و مثل این که قبر مرا زیارت نموده اید.

    و ای خواهرم: چونان زینب های تاریخ باشید و پیامم رابا گوش مسلمین برسانید و ابلاغ کنیدکه برادرم خونش در راه امام حسین (ع) ریخته شد.

والسّلام علیکم ورحمةالله وبرکاته

نامش در دفتر عشق جاودانه بود