شهید برزو ثمربخش

وی متولد سال ۱۳۴5 و در تاریخ ۱۳61/3/2 در خرمشهر به شهادت رسید. آرامگاه شهید برزو ثمربخش واقع در گلزار شهدای روستای بلیان می باشد.

محمل نشین آفتاب

وصیت نامه بسیجی شهید برزو ثمربخش

بِسْمِ رَبِّ الشُّهَداءِ الصِّدّیقین

«اِنّالِله وَاِنّا اِلَیْهِ راجِعُون» (سوره ­بقره-آیه 156)

    ما از آن خدا هستیم (همه آفریده شده او هستیم و تحت سیطره او زندگی می­کینم و نفس کشیدنمان و حرکت و جنب و جوش­مان بدست اوست) و در پایان به سوی او باز می­گردیم و نتیجه عمل های دنیوی خویش را با چشم خویش مشاهده و با بدن خویش لمس می­نماییم.

    پس ای خدای رحمان و رحیم؛ از تو مسئلت دارم که مرا به عفو خویش بگیری و از گناهانم درگذری و مرا به آتش خشم و غضب خویش نسوزانی،که این بدن ضعیف و رنجور من طاقت عذاب را ندارد.

    خدایا؛ راه افرار از گناهان را به من نشان دادی، اما من بدون کمک و یاری تو، یارای پیمودن این راه پرخطر را ندارم و به تو نیازمندم و دست نیاز به طرف تو دراز می­کنم.

    خدایا؛من خیلی دوست می­دارم و راضی هستم که با جان خویش در راه تو جهاد نمایم و در راه تو شهیدگردم و بدنم با ترکش­های سرخ توپ و خمپاره تکه تکه گردد و یا اینکه مین، تمامی اعضاء بدنم را به هوا بفرستد، اما راضی نیستم که تو یک لحظه مرا به خود واگذاری، چرا که نابود خواهم گشت و نفس سرکش بر من چیره خواهد گشت.

    ای ملّت ایران: بدانید که من با تمام نواقص که داشتم، شب و روز از عشق نسبت به خدا و امام و اسلام می­سوختم و دلم برای مستضعفین و پیروزی آنان پر می­کشید.

    خدایا؛ خودت اسلام را پیروز بگردان و عمر امام امّت را طولانی نما.

    و در پایان از ملّت ایران می­خواهم که شرایط جنگی را درک نمایید و از توقع بیجا و زیادی نسبت به دولت دوری نمایید تا چار عقوبت الهی نگردید.

    و سلام می­کنم بر پدر و مادر و خواهر و برادرانم و از آنها طلب بخشش و دعای خیر می­نمایم چون شما برای بزرگ کردنم زحمات زیادی متحمّل شده­ اید، اما مرگ من نیز آزمایشی است از جانب خدا بر شما و برایم گریه نکنید، چرا که شهادت در راه خدا بالاترین افتخارها و عزتّ­ها می­باشد و این آرزوی قلبی من است.

والسّلام

شادمانی لقاء خداوند بر او مبارک باد