شهید خداخواست آبسالان

وی متولد سال 1347 و در تاریخ ۱۳61/4/5 در شلمچه به شهادت رسید. آرامگاه شهید خداخواست آبسالان واقع در گلزار شهدای روستای بلیان می باشد.

تسلّای دل

وصیّت نامه بسیجی شهید خداخواست آبسالان

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ

«اِنّالِله وَاِنّا اِلَیْهِ راجِعُون» (سوره ­بقره-آیه 156)

(ما همه از آن خدا هستیم و به  سوی او می­رویم)

    سلام بر ثارالله و سلام بر سرور شهیدان و سلام بر منجی انسانها حضرت مهدی(عج)، سلام بر نائب بر حقش خمینی بت شکن.

    شکر خدا می­کنم که قدری مهلتم داد تا اسلام واقعی را بشناسیم و در خاموشی جهل از دنیا نروم.

    انقلاب اسلامی باعث شد من از لاک خود بیرون بیایم و دور و برم را بنگرم وبه زندگی از دید دیگری نگاه کنم.آری امام­کاری بس عظیم کرد، وی باعث شد که دنیا از خواب بیدار شود، انسانیت را دوباره یاد آورد و من تا آخرین لحظه در راه او می­جنگم یا پیروز گردم و یا به آرزوی دیرینه خود برسم که همان شهادت است.

    و حال خوشحالم که جانم را نثار اسلام و مکتب محمّد و علی می­کنم و افتخار می­کنم که ایدئولوژی­ام اسلام است،اسلامی که به من فهماند چگونه بیندیشیم و چگونه راهم را انتخاب کنم.

    اکنون وقت انجام وعده­ای که من برای خود داده­ام فرا رسیده است با پیام حسین زمان،خمینی کبیر دیگر نتوانستم طاقت بیاورم و برای احیاء اسلام عزیز و انجام وعدۀ خود، داوطلبانه به جبهه رفتم.

    پدر و مادر و خواهران و برادران عزیزم: امکان دارد اتفاقی واقع شود که جنازه من به دست شما نرسد آنگاه به یاد شهدای کربلا بیفتید و ناراحت نشوید و هر وقت دلتان گرفت به امامزاده سید عبدالله بروید و به مزار شهدا بنگرید آن وقت درد خود را فراموش خواهید کرد.

    پیام به پدر و مادر و برادرم: پدر عزیزم،در زندگی رنج فراوان به شما دادم، ولی امیدوارم مرا ببخشید که جانم را در راه شما فدا کنم که راه شما همان راه خداست،امیدوارم هیچوقت به من ناکام نگوئید چون که من نهایت کام راگرفته­ام که بهترین نعمت هاست. مادرم،از شما می­خواهم که برای من گریه نکنید زیرا بردباری و صبر شما بیشتر باعث شکست دشمن می­شود. برادرم را به دین اسلام تشویق کنید و بگویید که راهم را دنبال کند.

    در پایان من هیچگونه ناراحتی از کسی ندارم و از همه برادران و خواهران می­خواهم اگر از من ناراحت بوده­اند مرا حلال کنند.

    و نکته دیگری باید عرض کنم، تا اینجا توانستم با برادران انجمن اسلامی همکاری کنم، از پدرم و عمویم می­خواهم که در حدّ امکان که می­توانند با برادران انجمن اسلامی همکاری کنند.

    باز خداوند بزرگ را شکر می کنم که توفیق شهادت نصیبم گردید و توانستم راهی را که حسین بن علی (ع) رهبر شهیدان انتخاب کرده بود،انتخاب کنم تا شاید من که در زنده بودنم هیچگونه کاری نتوانستم برای اسلام عزیز بکنم با ریختن خونم خدمتی به اسلام و قرآن کرده باشم.

    بار الها،تو خودت گواهی که هدف من از رفتن به جبهه این است که در راه تو جهاد کنم و ستمگران را سرکوب نمایم پس مرا یاری کن.

    از تمام ملت ایران می­خواهم:که همیشه گوش به فرمان امام عزیز یاشند و امام را تنها نگذارند و در ضمن روحانیّت آگاه را هم تنها نگذارند که روحانیت سرمایه این کشور و ملت اسلامب ایران است.اگر روحانیّت تنها گذاشته شود آن روز است که ابر قدرتها خوشحال می­شوند.

    در ضمن شعار همیشگی را فراموش نکنید:

خدایا،خدایا، تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

والسّلام علیکم و رحمۀ الله و برکاته

خداخواست آبسالان – 61/3/22

عطر دل انگیز یاد او روزافزون باد