شهید محمدکریم علیپور

وی متولد سال 133و در تاریخ ۱۳۶۰/9/11 در منطقه بستان به شهادت رسید. آرامگاه شهید محمدکریم علیپور واقع در گلزار شهدا روستای بلیان می باشد.

امیر خط شکن

وصیت نامه پاسدار شهید محمدکریم علی پور

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ

«وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذینَ فی سَبیلِ اللهِ اَمْواتاً بَل اَحْیآءٌ عِنْدَ رَبِّهِم یُرْزَقُون» (سوره آل­ عمران-آیه169)

    سلام بر انبیاء و سلام بر اوصیاء و سلام بر ائمه طاهرین و سلام بر امام مهدی(عج) منجی انسانها و سلام بر نائب برحقّش امام خمینی، این ابراهیم بت­شکن قرن و این ابر مرد زمان.

    حال که به جبهه می­روم و پای در چکمه می­کنم و سینه دشمن را نشانه می­گیرم نه به خاطر کینه و خصم است بلکه برای دین و صدر انقلاب است.اگر خون من ریخته نشود تا نهال اسلام بارور نگردد پس اسلام چگونه گسترده و بیدار خواهد شد.

    امروز روز امتحان است،ای کسانی که پوینده راه اسلام هستید؛ خود می­دانید که تنها دین اسلام است که موجب سعادت انسانهاست، سعی کنید ور تبلیغ آن بکوشید.

    ای امّت مسلمان اگر قدر امام را ندانید دچار بلاهای عظیم خواهید شد و از شما می خواهم که این امام عزیز را تنها نگذارید.

    پیام به پدر و مادر مهربانم: پدر و مادرم سلام،برای من خیلی زحمت کشیدید، از خداوند بزرگ می­خواهم که اجری عظیم به شما عنایت فرماید.

    مادر عزیزم:حال که من در این جبهه،یعنی در راه اسلام کشته می­شوم و به آرزویم می­رسم،می­دانم که داغی بزرگ بر دل تو و برادران و خواهرانم می گذارم، ولی از تو می­خواهم که برایم اشک نریزی و مانند مادران شهیدای به خاک و خون خفته ، در پیش زنها سرت را بالا بگیر، که جوانی را که سالها پرورش داداه­ای در راه خدا داده­ای و همچنین از تو پدر مهربانم می­خواهم که مانند پدر شهدا عمل نمایی و در مرگم اشک نریزی.

    برادرانم: می­دانم که قلبتان گواهی نمی­دهد که شما شهادت مرا بپذیرید ولی این، خواست خداست.

    پس ای برادران و خواهران عزیزم: من در برابر شهدای صدر اسلام تنها یک قطره بیش نیستم و حال که در این راه کشته می­شوم، خودم این راه را انتخاب نمودم، نباید منتظر باشیم که مرگ ما را فراگیرد بلکه باید به سراغ مرگ برویم.مگر انسان یک دفعه بیشتر می­میرد، پس چه بهتر که آنهم در راه خدا باشد.

والسّلام علیکم و رحمته الله و برکاته

روح بلندش در آسمان ها شادمان باد