شهید نعمت الله انصاری

وی متولد سال 1346و در تاریخ ۱۳61/4/22 در شلمچه به شهادت رسید. آرامگاه شهید نعمت الله انصاری واقع در گلزار شهدای روستای بلیان می باشد.

اسماعیل دوران

وصیّت نامه بسیجی شهید نعمت الله انصاری ­راد

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ

« وَ لاتَحْسَبَنَّ اؐلَّذینَ قُتِلُو فی سَبیلِ اللهِ اَمْواتاً بَلْ اَحْیآءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُون (آل عمران-169)

    سلام بر تمامی پیامبران و امامان و سلام بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی و سلام بر تمامی شهیدان،از هابیل تا امروز و سلام بر شما  مردمان  غیور و رزمنده ­که  مردانه در  برابر ظلم و ستم ایستادگی کردید.

    فکر نمی کردم که بتوانم در دنیا با خونم شاخه­ای از درخت اسلام را آبیاری کنم.

    الان که عازم جبهه حق علیه باطل هستم تنها هدفی که دارم فقط و فقط الله است و هدفی دیگر ندارم.

    آیا کسی به خود اجازه می­دهد که با چشم خود ببیند که جنایتکاران و متجاوزان دست بسوی اسلامش،شرف و کشورش دراز کرده­­اند و قصد نابودی آنرا داشته باشند و سکوت اختیار کند.

    من اکنون می­روم به سوی سنگر خالی همرزمم،من اکنون می­روم که با خدای خود ملاقات کنم،می روم نا آتشی را که در درونم مشتعل شده خاموش نمایم، من اکنون میروم به سوی لانۀ با صفای جبهه و جنگ پرواز کنم که دشمن بداند هیچ موقع سنگر خالی نمی­ماند.

    هیچ قطره­ای در مقیاس حقیقت در نزد خدا از قطره خونی که در راه خدا ریخهته شود بهتر نیست و من می­خواهم با این قطره خون به معشوقم که خداست برسم.

    وصیّت می­کنم که بعد از مرگم برایم گریه نکید. به همه دوستان و آشنایان تبریک بگوئید. بگوئید جان او هدیه­ای برای امت، خمینی بت شکن و در راه   خدا است و برای همین بود که به جهاد رفم و شربت شهادت نوشیدم.

    بدانید که این پیام یک شهید است؛ که جهاد دو پیام را بر می­گیرد، یکی خون، که شهید می­دهد ، دیگری پیام شهید، که باید به همه نقل شود.

    به پدرم بگوئید که دیگر پیش خدا سرشکسته نیستی، چون پسرت در راهی رفت که حسین و سلاله­اش رفته­اند.

    پدر جان، وصیّتم به شما این است که راه مرا ادامه دهید.

    پیام به مادر:مادرجان اگر مرا ندیدی حلالم کن. تو خیلی برای من رحمت کشیدی  تا من را بزرگ کردی هیچوقت ناراحت نباش که فرزندت را ازدست داده­ای بلکه همیشه خوشحال باش که فرزندت را در راه خدا از دست داده­ای،بدان که در جهان آخرت بانوی صدر اسلام فاطمه زهرا(س) از تو گله ندارد.

    پیام به برادرم:برادرجان از تو می­خواهم که دست از این انقلاب، امید  مستضعفان و رهبر انقلاب برنداری.

    پیام به برادرانم در انجمن اسلامی:از شما می­خواهم که همیشه برای رضای  خدا کار کیند و هیچ کارتان برای ریا نباشد.

والسّلام                نعمت الله انصاری ­راد             60/2/3

نامش در کهکشان ها جاودانه باد