شهید یدالله بلیانی

وی متولد سال 1305 و در تاریخ ۱۳۶۰/9/5 در منطقه سوسنگرد به شهادت رسید. آرامگاه شهید یدالله بلیانی واقع در گلزار شهدا روستای بلیان می باشد.

خادم الحسین (ع)

وصیت نامه بسیجی شهید یدالله بلیانی 

«وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذینَ فی سَبیلِ اللهِ اَمْواتاً بَل اَحْیآءٌ عِنْدَ رَبِّهِم یُرْزَقُون» (سوره آل­عمران-آیه169)

    هـرگـز مـپندارید آنانی که در راه خدا کشـته شـده­انـد ، مـرده­انـد  بـلکه زنـده­انـد  و  نـزد پروردگارشان روزی می­خورند.

به نام خدا

    از روزی که از کازرون حرکت کردم همیشه به فکر شدن بودم، که خدایا می­شود من شهید بشوم یا نه.

    من یدالله بلیانی فرزند بلال از روستای بلیان هستم ای امّت شهیدپرور ایران،امام عزیز را تنها نگذارید که  این منافقان با ترورها قلب امام را آزرده کنند.

    من شما امّت شهیدپرور ایران را به خون شهیدان صدر اسلام تا کنون قسم می­دهم این انقلاب را هر چه باشکوه تر به پیروزی نهایی خود که همان خواسته شهیدان است تا انقلاب مهدی (عج)برسانید.

    با درود بر شهدای کربلا تا انقلاب خونبار اسلامی- به خدا قسم راهی که من انتخاب کرده­ام بجز راه خدا نیست و از روی حرص که به بهشت بروم و یا فرار از آتش دوزخ نیست. و فقط به خاطر خدای تعالی و اسلام عزیز است و برای اینکه شاید توانسته باشم رضای حق تعالی را بجا بیاورم و اگر در جوانی نتوانستم خدمتی به اسلام کنم در این موقع حساس وظیفه خود دانسته تا مانند حبیب بن مظاهر و ابوذرها به یاری حسین(ع) زمان خود در راه اسلام قطره خون ناقابل خود را فدا کرده­ باشم و از تمامی جان و مال و عزیزان و کسان و خویشانم گذشتم.

    اما ای برادران و خواهران عزیز:ما در زمانی به سر می­بریم که از هر سو کفار و منافقین برای نابودی اسلام عزیز دست به دست هم داده و از هرگونه جنایتی دریغ ندارند و این وظیفه سنگین بر دوش ماست و اگر خدای ناکرده کمی غفلت کنیم به اسلام عزیز ضربه خواهند زد.پس دست به دست هم دهیم و با پیروی از خط ولایت فقیه و حمایت این دولت انقلابی،اسلام عزیز را یاری کنیم.

    و یک پیام برای مردم روستای بلیان دارم:من از شما مردم شهید پرور روستای بلیان می خواهم که مراسم سینه­زنی عاشورای حسینی را مثل سالهای گذشته حاضر باشید.

    و بد نیست که این خوابی که دیده­ام برای شما بازگو کنم:

    شب سه ­شنبه 60/8/11 در پادگان گلستان اهواز خواب دیدم که دو انگشتر به دست راستم می کردند و تمام رفقا به من تبریک می­گفتند و انشاءالله علامت پیروزی است یا علامت شهید شدن من است.

والسّلام

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار

یادش سبزینه خاطره ها باد