شهید حیدر توانی

وی متولد سال ۱۳۴4 و در تاریخ ۱۳60/6/27 در منطقه دهلاویه به شهادت رسید. آرامگاه شهید حیدر توانی واقع در قطعه شهدا امامزاده سید محمد نوربخش می باشد.

آیینه تواضع

وصیت نامه بسیجی شهید حیدر توانی

بِسْمِ رَبِّ الشُّهَداءِ الصِّدّیقین

وَ لاتَحْسَبَنَّ اؐلَّذینَ قُتِلُو فی سَبیلِ اللهِ اَمْواتاً بَلْ اَحْیآءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُون (آل عمران-169)

    اکنون که عازم به جبهه نبرد حق علیه باطل می­باشم لازم دیدم که نکاتی را به امّت مسلمان ایران بخصوص مردم شهید پرور کازرون متذکر شوم امید است که بتوانم در این لحظات حساس چه با قلم و چه با خونم دِیْن خود را به اسلام و امام و مسلمین اداء کرده باشم.من می­روم تا اینکه این دشمن اسلام،این کفر،این نوکر شیطان بزرگ آمریکا را از خاکمان بیرون کنم. تا اگر  نصیب ما باشد به درجه فی سبیل الله برسم چون باریختن خونم این درخت اسلام را آبیاری خواهم کرد.

    من باید به ملت مسلمان و شهید پرور کازرون هشدار دهم این دشمنان و نیروهای شیطان و باطل بیکار ننشسته­اند بلکه آنان بوسیله عوامل داخلی و با فریب دادن عناصر ناآگاه در صدد متزلز کردن نظام جمهوری اسلامی هستند. بلی برادران گرامی،اگر ما لحظه­ای غفلت کنیم بزرگترین ضربات بر پیکر انقلاب برخاسته از خون هزاران شهید وارد کرده­ایم بنابراین ما باید کوچکترین لحظه­ای غفلت نکنیم چونکه کوچکترین غفلت ممکن است مساوی با نابودی نظام جمهوری اسلامی عزیزمان گردد.

    باری خداوند تبارک و تعالی اکنون ما را مورد بزرگترین آزمایش قرار داده­است و ما باید آنقدر تمرین کرده باشیم تا بتوانیم این امتحان را به خوبی انجام دهیم. انسان تا به چیزی ایمان نداشته باشد چگونه ممککن است در راه آن بجنگد و جان خود را فدا کند. اگر این بدنهای ما ساخته شده­است که آخر کار بمیرد پس چرا در راه خدا با شمشیر­ها قطعه قطعه نشود. به امید نابودی ریشه کفر در تمام جهان.

    در آخر کار من خواهشی از پدران و مادران مسلمان دارم اینست که جلوی فرزندان خود را در راه خدا نگیرند و بگذارند تا فرزندانشان در راه خدا خون بدهند تا واقعاً انقلاب اسلامی ما به رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی کامل برسد.

نابود باد گروهکهای ضد انقلاب

والسّلام-حیدر توانی

راهش مشعل فروزان راه عشاق باد