شهید خداداد رنجبر

وی متولد سال ۱۳۴2 و در تاریخ ۱۳61/2/۱2 در خرمشهر به شهادت رسید. آرامگاه شهید خداداد رنجبر واقع در گلزار شهدای روستای بلیان می باشد.

نشان نجابت

وصیت نامه بسیجی شهید خداداد رنجبر

«وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذینَ فی سَبیلِ اللهِ اَمْواتاً بَل اَحْیآءٌ عِنْدَ رَبِّهِم یُرْزَقُون» (سوره آل­عمران-آیه169)

    نپندارید کسانی که در زاه خدا کشته شده­­اند، مرده اند بلکه آنان زنده­اند و نزد پروردگارشان روزی می­خورند.

    با درود و سلام بر مهدی موعود(عج)منجی انسانها و درود بر نایت بر حقّش امام خمینی و سلام بر شهیدان به خون خفته از صدر اسلام تا کنون،من وصیّت خود را نه با قلم بر روی کاغذ بلکه با خونم بر روی خاک می­نویسم.

    حال که به جبهه حق علیه باطل عازم می شوم نمی­دانم که سر نوشتم چه خواهد شد؟ آیا با این جملات زنده به کاشانه­ام برمی­گردم یا اینکه به لقاء پروردگار می­شتابم؟ در هر صورت هر دو برایم سعادت و کامیابی را در بر دارد و تا آخرین نفس در برابر خصم می­ایستم و تسلیم نخواهم شد تا اگر چه در زنده بودنم نتوانستم خدمت به اسلام عزیز بکنم می­روم تا شاید با خون ناقابلم بتوانم خدمتی به اسلام این دین زنده و جاوید کنم.

    ای ملّت عزیز و غیور! شما را به خدا قدر این رهبر عزیز بدانید و فرموده­هایش را مو به مو اجرا نمایید و نگذارید که روحانیّت تنها بماند که در این صورت امام تنها مانده است و از شما می­خواهم که برای کمبودهای موادغذایی که در کشور تا حدودی هست صف نکشید و سر و صدا راه نیندازید که این توطئه آمریکاست و می خواهد ما را از جنگ غافل کند و از شما می­خواهم همانند برادرانی که در جبهه خون می­دهند شما هم با تحمّل نارسائیها مشت محکمی بر دهان امپریالیسم شرق و غرب بکوبید.

    و در این راه تا آخرین قطره خونم مبارزه می­کنم حتی اگر مرا بکشند و بدنم را قطعه قطعه کنند و یا اگر مرا در زیرشکنجه­ های گوناگون قرار دهند در همان لحظات فریاد خواهم زد الله اکبر-خیمنی رهبر و فریاد اشهد ان لا اله الا الله و محمّد رسول اللهﷺ را سر می­دهم و هرگز زیر بار ظلم و ستم زندگی، نخواهم کرد.

    پیام به مادرم و برادرانم و خواهرانم: از شما می­خواهم که مرا حلال کنید چون شما برای بزرگ کردن من زحمات زیادی کشیده ­اید و امانتی که سالها پرورده­اید به صاحب اصلی­اش خدای یکتا تقدیم نمودید و از شما کلیه قوم و خویشان تقاضا دارم که اگر شهید شدم برایم گریه نکنید و برای حسین بن علی(ع)گریه کنید و لباس مشکی نپوشید و افتخار کنید که امانت خود را به صاحبش تحویل دادید.

والسّلام علیکم و رحمته الله برکاته

حضورش در نماز عشق مبارک باد